“MIND TELL ME” BLOG I PODCAST. MANIFEST ORAZ HISTORIA.

Manifest Mind Tell Me wraz z pokątnie przedstawioną historią. W bonusie instrukcja obsługi oraz przewidywane skutki uboczne.
Lego ludziki Mind Tell Me stukają się kubeczkami w barze

Manifest Mind Tell Me. Bo manifesty są przydatne. W bonusie instrukcja obsługi. Dostępna dla wytrwale przewijających stronę.

W marcu 2020 roku na terenie dzikiego kraju, leżącego gdzieś w środku Europy, zapanowała epidemia. Niespodziewanie wieszczono kres cywilizacji i klęskę rozumu. Zamknięto ludzi w domach i mieszkaniach. Odcięto od kultury i sztuki. Zakazano nabożeństw i wizyt w lasach.

POCZĄTEK KŁOPOTÓW MIND TELL ME

Mało kto widział pomylenie pojęć. Nazywanie białego czarnym, a czarnego białym. Wieszczenie końca umysłu, przy jednoczesnym pozostawieniu go na pastwę świata wypełnionego ciągami Fibonacciego.

Na całe szczęście dziki kraj dysponuje niezwykłym kapitałem ludzi. Mających gest w trwonieniu swoją energii intelektualnej i fantazji. Istnieli oni od zawsze. Pod koniec XX wieku zaanektowali Internet. I tam zaczęli uprawiać przemyślne sporty. Turnieje gier szklanych paciorków i abstrakcyjne dywagacje o adresach budynków bez ścian. Niewinnie poddawali się magii konceptualnego otoczenia. Wszak można je było rozbudować bez ograniczenia skończoności! A to potrafi oszołomić.

W którejś z pijanych głów narodził się szalony eksperyment. Pierwotni osiedleńcy Internetu zaczęli wychodzić na zewnątrz, w poszukiwaniu barier. Mieszkańcy Rzeczywistości jednak nie przyjmowali ich serio. Można się było tego spodziewać. Rzeczywistość lubiła Internet, bo chętnie zapraszał do siebie. Ewidentnie miała jednak opory, żeby przejść na dalszy etap związku.

Romans więc dojrzewał długo i burzliwie. Pojawiły się ostatecznie Dzieci. Wszystkie nieplanowane i zwichrowane. Wielcy indywidualiści. Nieodmiennie żądni ludzkich umysłów. Mający zdanie na każdy temat i jednakowo niedojrzali w poszukiwaniach rządu dusz.

JĄDRO CIEMNOŚCI, W KTÓRYM ZNALAZŁO SIĘ MIND TELL ME

Nadeszła jednak ta szczególna wiosna 2020 roku, kiedy umysły same przyszły do nich. Bezradne i drżące, poszukujące pocieszenia. Dzieci związku analogowej Realności i cyfrowego Internetu zareagowały natychmiast. Zaczęły oswajać banalne lęki. Zawsze na własną rękę. Opresyjne nakazy zmieniły na ciepłą i optymistyczną propagandę #zostańwdomu. Rzuciły się, niczym filtr na zdjęcie. Z optymizmem i całym arsenałem blagi.

Od lat zdążyły rozbudować dom swoich rozsądnych ojców i teraz miały w zanadrzu istne fantastyczne rezydencje. Niektóre obwarowane zasiekami, inne otwarte w stylu hipisowskiej komuny. Wystarczyło się przejść. Jak Mind Tell Me.

Czasem Dzieci są rozsądne. Czasem nawet nie chcą. Ale mieszkam w dzikim kraju w środku Europy. W imię rozsądku zabrano mi wolność, lasy i nabożeństwa. I jestem umysłem do wzięcia. Dlatego postanowiłam się przejść. Mogę Cię zabrać ze sobą. Sposób podróży jest dowolny. Słuchaj lub czytaj. I dawaj znać, jeśli za bardzo trzęsie.

NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z MIND TELL ME:

ludzik-LEGO-Mind-Tell-Me-na-tle-bagażu-podróżnika
 • Mind Tell Me podróżuje bez mapy, a wędrówka nie ma celu.
 • Nie każda ścieżka będzie Twoją ulubioną.
 • Jesteśmy umysłami do wzięcia. Nie udajemy, że jest inaczej.
 • Wartością maksymalną jest rozsądek. Do prawdy z założenia zawsze jest daleko.
 • Więcej przygód Cię spotka, jeśli czytasz.
 • Sprzeciwiamy się propagandzie czytelnictwa. Można też słuchać. Ci, którzy tylko słuchają wybierają niebezpieczniejszą ścieżkę.
 • Podróż jest możliwa także samodzielnie.
 • Unikamy trudnych słów i skomplikowanych nazwisk. Wszystko w celach bezpieczeństwa.
 • Jeśli terminy takie jak “brzytwa Ockhama” zaczną stanowić dla Ciebie ciętą ripostę – nalegamy na natychmiastową przerwę w podróży.

PRAWDOPODOBNE SKUTKI UBOCZNE PODRÓŻY Z MIND TELL ME:

Ludziki LEGO Mind Tell Me przewrotka na mchu
 • Zbłądzisz w istne odmęty i prawda nie zostanie orzeczona.
 • Zdarzy się ERROR filtrów na niektórych zdjęciach.
 • Możesz chcieć kontynuować podróż samodzielnie.
 • Przestaniesz mieć życie online.
 • Znajdziesz nową wartość w życiu online.
 • Wszystko skończy się naprawdę źle.
 • Wszystko skończy się naprawdę dobrze.
WYŚLIJ W ŚWIAT